Ølstykke Billard Klub
Forside Klubben Eksterne Interne Event Kalender Spille Regler Kontakt Info. Div. Links


Holdene for sæsonen 2020 - 2021


Oldboys Hold


Søndag kl 10




   

Hold nr. 1 onsdag kl. 10

Pulje 8


3. Division

Pulje 3






Vagn Larsen                     9.51


Flemming Bak Olsen      39,47





Evan Olsen                      11.21


Michael Holm                  19,38





Tommy Larsen                 7,25


Jan Petersen                    25,0





Tommy Christensen         7.84


Christian Lasota             13,88












Hold nr. 2 onsdag kl.10

Pulje  3


Serie 1 hold 1

Pulje 1


Serie 1 hold 2

Pulje 3


Serie 1 hold 3

Pulje 1

Alex Olsen                       8,19


Sonnich Lindqvist            14,57


Tom Bagge                    9.05


Vagn Larsen                                   9,51

Bent Hansen                     4.67


Tom Løwenstein              9,21


Finn Gustavsen            11,73


Evan Olsen                                    11,21

John Nielsen                     5,71


Mike Christiansen          11,46


Ole Andreasen             14,19


Brian Jensen                                 12,85

Anders M. Madsen           6,16


Steen Lindqvist                9.15


Michael Ekmann           9,84


Jørgen Jensen                                9,52








Hold nr. 3 onsdag kl. 10

Pulje 2


Serie 2 hold 1

Pulje 2


Oldboys 2 mands hold 1

Pulje 1


2 Mands hold 2 Fredag kl. 19:00

Pulje 7

Benny Avenstrup               5.30


Tommy Christensen          7.84


Bent K. Nielsen               7,07


Pernille Larsen                                4,20

Jørren Kjær                      6.40


Karsten M. Jørgensen      8,00


Preben Bisp                     6,01


Johnny Hemmingsen                        3,18

Torben Højlund                7,21


Torben Højlund                 7.21





Per Smed Larrson            5,56


Jørren Kjær                      6.40












Hold nr. 4 onsdag kl. 10

Pulje 4


Serie 3  Hold nr. 1

Pulje 2


Oldboys 2 mands hold 2

Pulje 1


2 Mands hold 1 Fredag kl. 19:00

Pulje 8

Per Andersen                   4,85


Benny Avenstrup               5.30


Torben Højlund               7,21


Karsten M. Jørgensen                   8,00

John Timm                       3,78


Kjeld Rasmusen                8,20


Benny Avenstrup             5.30


Brian Jensen                                  12,85

Salem Salem                    7,41


Jørren Kjær                      6.40





Bent K. Nielsen                7,07


Per Smed Larrson             5,56












Hold nr. 1 onsdag kl. 19

Pulje 10


Serie 3   Hold nr. 2

Pulje 1


Oldboys 2 mands hold 3

Pulje 2


2 Mands hold 1 onsdag kl. 19:00

Pulje 3

Vagn Larsen                      9.51


Johnny Hemmingsen         3,18


Per Andersen                 4,85


Vagn Larsen                                     9,51

Finn Gustavsen               11,73


Pernille Larsen                  4,20


Per Smed Larrson         5,56


Tom Bagge                                        9,05

Ole Andreasen                 14.19


Jørn Jakobsen                  4,44





Jørgen Jensen                  9.52


Preben Bisp                      6,01




Opdateret  14-7-2020